Kraków: szkolenie SRC

przez | 9 grudnia 2011

Młodzieżowy Klub Morski Szkwał w Krakowie zaprasza na szkolenie SRC już w dniu 18 grudnia bieżącego roku. Szkolenie jest adresowane dla małej grupy osób którym zależy na zrealizowaniu programu w jeden dzień.

Kurs prowadzony jest przez zaprzyjaźnionego i doświadczonego kapitana Piotrka Lewandowskiego (właściciela szkoły żeglarstwa Morka), który nie pierwszy już raz przekazuje wiedzę krakowskim żeglarzom. Uprawnienia radiooperatora są niezbędne wszystkim pragnącym prowadzić samodzielnie rejsy po wodach morskich. Przydają się też osobom pływającym po morzu jako załoga.

Każdy z uczestników w grupach dwu lub czteroosobowych rozwiązuje zadania praktyczne przy obsłudze UKFki napisane pod kątem egzaminu. Podczas kursu można nauczyć się między innymi obsługi sprzętu radiowego, procedur, listy kanałów, wymaganego słownictwa. Dodatkowo osoby biorące udział w kursie zdobywają praktyczne umiejętności takie jak skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami i strażą graniczną.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje podręcznik „SRC – podręcznik dla radiooperatorów” z programem komputerowym i symulatorem radia (trenażer radiotelefonu SAILOR) do nauki własnej (znajomość obsługi SAILOR-a jest wymagana na egzaminie). Zajęcia praktyczne, na które kładziony jest nacisk, prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych radiotelefonów ICOM. Przy jednym radiotelefonie pracują 1-2 osoby.

Młodzieżowy Klub Morski Szkwał